Korres, naturalne kosmetyki z Grecji.

Ten wpis poświęcony jest mojemu nowemu odkryciu – greckim kosmetykom Korres.

flover

Z reguły nie przywiązuję się do jednej firmy, lubię wyszukiwać i testować nowe marki, czego efektem są czasem genialne odkrycia. Tak było w tym przypadku. Ale po kolei, najpierw odrobina historii.

Kosmetyki Korres to dosłownie duma narodowa Grecji. Kupić je można wyłącznie w Aptece, ale za to w każdej, nawet tej najmniejszej. Firma Korres Natural Products działa na rynku od 1996 r. Jej historia wiąże się z powstaniem pierwszej apteki homeopatycznej w Atenach, w której pracował Giorgos Korres– twórca marki.

Giorgos Korres
Giorgos Korres

Jednak idea tworzenia kosmetyków zrodziła się gdy Giorgos miał zaledwie 8 lat. Jego mama była farmaceutką i często brała do pracy syna, który na zapleczu apteki eksperymentował z różnymi mieszankami ziół.

Pierwszym kosmetykiem jaki wyszedł spod ręki dorosłego już aptekarza, był krem z wyciągiem z dzikiej róży. Do dziś pozostaje on bestsellerem w ofercie firmy.

korres-wild-rose-24-hour-moisture-cream-d-20130301160432927166964

 

Filozofia marki Korres opiera się na stosowaniu składników wyłącznie naturalnych. Kosmetyki te nie zawierają  potencjalnie drażniących syntetyków, takich jak olej mineralny i silikon. Za to bogate są w wyciągi z ziół oraz innych roślin, głównie tych, które rosną w Grecji.

Wspomniany wyżej krem z wyciągu z dzikiej róży jest najbardziej rozpoznawalnym produktem firmy, często też wygrywa wszelkiego rodzaju rankingi . Testowałam go osobiście i u mnie zdał egzamin bardzo dobrze. Przede wszystkim to świetny nawilżacz, do tego pięknie pachnie i dobrze się wchłania, choć jest dość treściwy. Moim zdaniem to produkt zdecydowanie godny uwagi.

Ale kosmetyki Korres to nie tylko kremy. W bogatej ofercie firmy znajdują się szampony, odżywki do włosów, balsamy, żele pod prysznic – słowem wszystko czego wymaga nasza standardowa pielęgnacja.

korres-discover-ultra-hydrating-body-butter-trio-d-2012101515131267218850

 

Dodatkowo, marka Korres posiada szeroki wybór kosmetyków kolorowych, co jest dość nietypowe jak na apteczną firmę. Znajdziesz wśród nich szminki, lakiery do paznokci, podkłady, błyszczyki do ust, a także cudownie pachnące mgiełki do ciała.

korres-cherry-lipgloss

 

 

W Polsce wyłącznym dystrybutorem tych kosmetyków jest perfumeria Sephora. Bez trudu znajdziesz je również na allegro.

Sklep marki Korres w Pradze.
Sklep marki Korres w Pradze.